مشاهده لیست اخبار و مقالات

جهت بالا بردن عمر باتری از برق مستقیم استفاده کنیم یا از باتری خود لپ تاپ ؟

1393/7/23 | 6319 بازدید | منبع : ابر پیامک


بسیاری از ما برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ هایمان همیشه نگران هستیم و در این باره همیشه نگران بوده و نهایت دقت را می کنیم. این سوال مدت هاست که ذهن بساری از کاربران را درگیر نموده ، که ایا جهت طول عمر باتری لپ تاپ از باتری لپ تاپ استفاده کنیم بهتر است یا از برق مستقیم ؟و چگونه از خراب شدن باتری لپ تاب تان جلوگیری نماییم. و معمولا عمر باتری لپ تاپ ها چقدر است . ابر پیامک در ادامه میخواهد به شما آموزش دهد که به چه شکلی بتوانید از باتری لپ تاپان محافظت نمایید.

طی بررسی های انجام شده توسط تیم فنی سایت ابر پیامک راه حل هایی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد که خواندن آن برایتان بسیار مفید خواهد بود. با توجه به این که لپ تاپ ها به واسطه شرکت های مختلفی ساخته میشوند و هر شرکت با سازنده دیگر از نظر استفاده از قطعات و سر هم کردن آنها متفاوت می باشد پس به طور کلی نمی توان برای همه آنها راه حلی جامع و کامل ارایه داد.به طور مثال یک از دلایلی که باعث خرابی باتری لپ تاپ می شود داغ شدن سیستم می باشد که تعدادی از شرکت جهت جلوگیری از این امر ، اقدام به جاسازی فن خنک کننده داخل در بخش های مختلف لپ تاپ شده اند که این موضوع کمک بسیاری به محافظت از سیستم شما و در نهایت باطری شما می کند. همچنین تعدادی از شرکت ها با استفاده از قطعات سخت افزاری و نرم افزاری فرایندی را ایجاد کرده اند که در زمان اتصال لپ تاپ به برق،باتری سیستم از مدار باتری خارج شده و مستقیما از برق استفاده میکند. لذا با توجه به وجود انواع مختلفی از لپ تاپ ها نمیتوان این موضوع و دیگر موارد مشابه را برای همه بطور یکسان اعمال کرد و این مقاله صرفا مسایل و استاندارهای موجود که برای تمامی لپ تاپ ها یکسانند را مورد بررسی قرار میدهد.طی بررسی های به عمل امده می توان راه کارهای زیر را پیشنهاد داد.

بهتر است اولین باری که یک لپ تاپ را خریداری می کنید قبل از روش نمودن لپ تاپ تان به مدت 12 ساعت باتری را شارژ نمایید و پس از روشن نمودن لپ تاپ تان سعی کنید باتری را تا اخر استفاده کنید و بگذارید که لپ تاپ تان با تمام شدن باتری خود به خود خاموش شده و مجددا برق را به سیستم خودتان وصل نموده و تا شارژ شدن کامل باتری از روشن نمودن لپ تاپتان صبر نمایید.این کار را چندین بار انجام داده و و بعد از مدتی میتوانید باتری را از سیستم خود جدا نموده و با برق مستقیم از لپ تاپ تان استفاده نمایید.لازم به ذکر است که مدت زیادی باتری رو بلا استفاده نگه ندارید و سعی کنید هرزگاهی باتری را تار اخر استفاده نمایید.

زمانی که از باتری استفاده نمی کنید بهتر است که شارژ باتری ببین 30 تا 50 درصد باشد.متاسفانه تعدادی از کاربران بر این عقیده هستند، زمانی که از باتری استفاده نمی کنید حتما شارژ آن را خالی یا کاملا پر نگه دارید. با تحقیقات به عمل آمده توسط تیم فنی ابر پیامک بهترین حالت همان بین 30 تا 50 درصد ذکر شد ه دربالا می باشد.

تعدادی از کاربران معتقدند که بهترین حالت برای نگه داری باتری داخل یخچال می باشد و لی با توجه به تحقیقات به عمل آمده بهترین دمای مناسب جهت نگهداری باتری 20 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد.ضمنا گرمای زیاد هم باعث خرابی باتری می شود ( حتی گرمای داخل لپ تاپ ) پس بهتر است زمانی که مشغول به کارهای گرافیکی بالا و یا بازی های سنگین هستید ، که باعث بالا رفتن دمای لپ تاپ میشود از برق مستقیم استفاده نمود و در چنینی شرایطی هرگر از باتری استفاده ننمایید.

همیشه یادتان باشد که بهترین شرایط برای کنار گذاشتن باتری حداقل یک هفته می باشد. پس دقت نمایید درصورتی که بخواهید کمتر از یک هفته باتری را کنار گذاشته و مجددا به لپ تاپ وصل نمایید یادتان باشد که این کار خود به تنهایی موجب خرابی سیستم شما شده و آسیب های جدی به لپ تاپ وارد خواهد کرد.

اگر از لپ تاپ به صورت روزانه استفاده میکنید بهتر است کمتر از باتری استفاده نموده و سعی کنید بیشتر از برق مستقیم استفاده نمایید. و همانطوری که در بالا گفتیم باتری را با همان شرایط کنار بگذارید و کلا از برق مستقیم استفاده کنید . اما برای اینکه لپ تاپ شما به هنگام رفتن برق دچار آسیب نشود و به هنگام کار اطلاعات موجود در لپ تاپ تان پاک نشود حتما از ups استفاده نمایید که دقیقا کار همان باتری را انجام میدهد.با استفاده از ups امنیت لازم برای ذخیره اطلاعات در لحظه برق رفتن به وجود می آید.

می توانید زمانی که دارید از برق مستقیم استفاده میکنید باتری لپ تابتان را نیز شارز نمایید ولی به این نکته توجه داشته باشید که حتما پس از شارژ کامل لپ تاپ را از برق جدا نماید.و سعی کنید از باتری تا زمانی که شارز بین 30 تا 50 درصد دارد استفاده کنید و یعد از آن برق را دوباره به سیستم متصل نموده و باتری را برای مدت حداقل یک هفته کنار بگذارید.

سعی کنید زمانی که دارید از باتری استفاده میکنید نور صفحه نمایشگر خود را کم کنید تا حجم کمتری از باتری استفاده شود . ضمنا در زمان استفاده از باتری سعی کنید برنام های را که نیاز ندارید حتما ببندید. چون به علت باز بودن برنامه ها پردازنده لپ تاپ ها بیشتر ازحد معمول درگیر بوده که این امر باعث بالا رفتن دمای داخلی لپ تاپ و خراب شدن باتری میگردد.

و در آخر سعی کنید کمتر از باتری استفاده نمایید چون تمامی باترهای موجود در بازار تعداد ساعت کارکرد محدودی دارند که با استفاده هر بار از آنها عمر شان کم می شود.
0 نظر در مورد : جهت بالا بردن عمر باتری از برق مستقیم استفاده کنیم یا از باتری خود لپ تاپ ؟


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :