مشاهده لیست اخبار و مقالات

لمس اشیا از طریق صوت در دنیای مجازی

1393/9/13 | 6384 بازدید | منبع : گویا ای تی


محققین یکی از دانشگاه های انگستان،به فن آوری جدیدی در دنیای مجازی دست یافته اند که از طریق ایجاد صدا با فرکانس بالا امکان لمس کردن اشیا را بدون دخالت فیزیکی برای کاربران فراهم میکند.

در دانشگاه بریستول نوعی سیستم طراحی شده است که می تواند از طریق صدا حس میتواند اشیا را احساس کند.بن لانگ و تیمش برای ساخت چنین فن اوری از اسپسکرهای استفاده کرده اند که دران یکسری امواج خاص یا قدرت بالا تولید می شود.این امواج از طریق سلول های عصبی موجود در بدن قادر به تشخیص هر نوع سطح می باشد.

برای اینکه این فن آوری در دنیای واقعی قابل لمس باشد انها از کنترلر Leap Motion جهت این کار استفاده میکنند.این کنترلر وضعیت قرار گرفتن دست کاربر درمحیط های مجازی را مشخص میکند.

همانطور که در دنیای مجازی تصاویر دیجیتالی ،پرینت شده دارای رزولوشن بالا و پایین هستند در ارتباط با اجسام مجازی هم چنین رزولوشن مورد نیاز می باشد. ولی با توجه به لرزش آرامی که دارند فعلا امکان مشخص شدن اجسام با رزولوشن بالا امکان پذیر نمی باشد.
روش کار به این شکل است که تعدادی اسپیکر در کنارهم چیده می شوند تا با یکدیگر، رزولوشن بالایی را نشان دهند، همانند پیکسل های بیشتر در فضای کمتر.

هنوز تیم تحقیقاتی نتواسته به چنین هدستی دست بیاد تا بتواند اشیا را از طریق صوت با رزولویشن بالا به کاربر ارایه دهد. ولی دور از ذهن نیست که همانند پرینتر های سه بعدی شاهد چننین فن اوری با دقت بالا در اینده باشیم.
0 نظر در مورد : لمس اشیا از طریق صوت در دنیای مجازی


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :