مشاهده لیست اخبار و مقالات

چه کنیم تا قربانی فیشینگ نشویم؟

1393/8/21 | 6459 بازدید | منبع : خبرگزاری ها


رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: پیش از ورود به درگاه‌های پرداخت‌های اینترنتی، از اصلی بودن سایت مطمئن شویم تا قربانی فیشینگ نشویم.
سرهنگ کامبیز اسماعیلی، در تعریف فیشینگ گفت: فیشینگ نوعی از کلاهبرداری اینترنتی است که کلاهبردار با ایجاد صفحه جعلی اطلاعات شخصی کاربر را به سرقت می‌برد.
وی ادامه داد: در این نوع کلاهبرداری، کلاهبردار سایتی را شبیه نسخه‌ی اصلی یک سایت معتبر مانند درگاه پرداخت اینترنتی یک بانک ایجاد می‌کند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کاربر با ورود به سایت جعلی اطلاعات حساب خود را وارد کرده و ناآگاهانه در اختیار کلاهبردار قرار می‌دهد و کلاهبردار در فرصت مناسب از حساب وی غیرمجاز برداشت می‌کند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی توصیه کرد: کاربران باید پیش از ورود اطلاعات از اصلی بودن سایت مطمئن شوند که بهترین راه برای این منظور وارد کردن آدرس صحیح توسط خود کاربر است.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: در درگاه‌های پرداخت های اینترنتی آدرس با https آغاز می‌شود نه http. کلاهبرداران نمی‌توانند از پروتکل امنیتی https در سایت جعلی استفاده کنند.1 نظر در مورد : چه کنیم تا قربانی فیشینگ نشویم؟
نوشته شده در تاریخ 22 آبان، 1393 توسط پرتو
مطلب خوب وآموزنده است .


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :