مشاهده لیست اخبار و مقالات

اختراع نوعی رباط کوچک برای حرکت در خون

1393/8/17 | 6676 بازدید | منبع : ابر پیامک


دانشمندان و محققان سالهاست که به دنبال تولید و توسعه رباتی کوچک و میناتوری هستند که بتوانند در زمینه های پزشکی از آن استفاده کنند.چنین رباطی به قدری باید کوچک باشد که بتواند داخل رگ های انسان حرکت کند.ولی ساخت چنین رباطی که بتواند وارد رگ های خونی انسان شده و بخش های اسیب دیده را ترمیم کند و یا این که بتواند دارو را به بخش های خاصی از بدن برساند ، انقلاب بزرگی را در علم پزشکی و روشهای آن به وجود خواهد آورد.
در حال حاضر تیمی از محققان در انستیو Max Planck در کشور آلمان مدعی هستند که نوعی از این رباط را توانسته اند طراحی کنند که با توجه به طراحی و ساختار این نمونه از رباط ها ، به نظر میرسد که توانسته اند به آروزی دیرنیه پزشکان جامع عمل بپوشانند.
قبل از اینکه بخواهیم به جزییات بیشتر در رابطه با این رباط بپردازیم.اندکی به قبل تر برگریدیم . همان طور که میدانید،ویسکوزیتی یا چسبندگی خون در مقایسه با آب بسیار بیشتر است. پس به خود خواهید گفت که برای حرکت چنین جسم کوچی در داخل بدن انسان نیاز به انررژی زیادی هست،ولی این رباط به انرازی زیاد یا به نوعی شنا کردن در خون را ندارد و هیچ گونه باطریو موتوری را برای این رباط در نظر نگرفتنه اند.اساس کار این رباط بر پایه پوشش مغناطیسی خود ربات و مانند حرکت صدف های دریایی میباشد.
بزرگترین چالش دانشمندان و محققان در این پروژه حرکت دادن این رباط در داخل خون بوده است که با ابداع این روش رباط تولید شده میتواند داخل خون،که چسبندگی ای ۱٫۵ تا ۲ برابر آب دارد، به کندی اما موثر پیشروی کند.0 نظر در مورد : اختراع نوعی رباط کوچک برای حرکت در خون


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :