مشاهده لیست اخبار و مقالات

سعی کنیدهرگز با اپ‌استورهای چینی کار نکنید

1393/8/17 | 6664 بازدید | منبع : ابر پیامک


طی گزارشات رسیده بدافزاری جدید در اپ استورهای چینی وجود دارد که قادر هست دستگاه‌های اپل را از طریق USB مورد حمله قرار دهد.
احتمالا در اخبار و مقالات انتشار یافته شاید شنیده باشید که محصولات تولید شده توسط شرکت اپل در مقابل انواع و اقسام ویروس‌ها و بدافزارها ایمن هستند، و کاربران دستگاه‌های تولیدی شرکت اپل همیشه از بابت اینکه هرگز دستگاهشان به ویروس ها و بدافزاها الوده نمیشوند افتخار میکنند، ولی دیگر این موضوع در مورد محصولات اپل صادق نبوده و با توجه به منتشر شدن نوعی بدافزار به نام WireLurkerکه از طریق تعدادی اپ‌استور غیر رسمی چینی به نام Maiyadi در سایر اپ استورهای چینی گسترش پیدا کرده است ، محصولات اپل را در برابر حمله هکر ها به چالش میکشد.
بدافزار یاد شده در سازمان امنیت مجازی Palo Altoتوسط محققان شناسایی شده و احتمال میرود که این بد افزار بیش از 357 هزار بار دانلود شده و بر روی محصولات اپل قرار گرفته باشد.بدافزار فوق مثل تروجانها عمل کرده و در قالب برنامه های کاربردی سیستم عامل های محصولات اپل نمایان میشود و میتواند از طریق USB به دستگاه های جیلبریک نشده اپل نیز وارد شده و برنامه‌های iOS را مورد حمله قرار داده و آلود کند. که در این راستا حتی میتواند اطلاعات پرداخت سیستم‌های AliPay و TaoBao را نیز به سرقت ببرد.
این بد افزار به هیچ وجه برای OS X یا مک شما ضرر ندارد فقط به محض اتصال از طریق درگاه USB دستگاه شما شروع به سرقت اطلاعات دفترچه تلفن شما و پیام های موجود در iMessage و ذخیره انها میکند. به طور یقین هدف نهایی این بدافزار هنوز مشخص نشده است و برای اینکه دستگه های اپل مان دچار ویرس یا بد افزار نشود تمامی بازی ها و نرم افزارها رو حتما از فروشگاه های رسمی و مجاز اپل دانلود کنید و سعی کنید سراغ فروشگا های ناشناخته و غیر رسمی نروید.
با توجه به این که تعداد کثیری از کاربران ایرانی از اپ استورهای چینی استفاده می کنند احتمال ورود این بد افزار به ایران نیز وجود دارد.0 نظر در مورد : سعی کنیدهرگز با اپ‌استورهای چینی کار نکنید


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :